Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e armatosura afgane kanë nevojë për ndihmën ndërkombëtare, tha presidneti i Afganistanit, Hamid Karzai.
Komentetet e Karzait erdhën pas informacioneve se forcat afgane dhe ato ndërkombëtare kishin vënë nën kontroll qytetin e Musa Kalës, që për disa kohë ishte nën drejtimin e
talibanëve.
XS
SM
MD
LG