Ndërlidhjet

AMARA


Tre automjete bomba që shpërthyen sot në qytetin Amara të krahinës irakiane Maysan, kanë shkaktuar shumë viktima. Burime të spitalit dhe policisë thanë se të paktën 40 veta kanë humbur jetën. Shpërthimet ndodhën brenda pak minutash në qendër të qytetit.
Në prill, ushtria britanike ia dorëzoi përgjegjësinë për sigurinë në krahinën Maysan autoriteteve irakiane.
XS
SM
MD
LG