Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot ka shprehur keqardhje për dështimin e bisedimeve për statusin e Kosovës. Gjatë një fjalimi në Parlament, ajo tha se Bashkimi Evropian duhet ta ketë rolin kryesor në këtë çështje dhe se anëtarët e tij duhet të punojnë së bashku për zhvillimin e ardhshëm paqësor në Kosovë.
XS
SM
MD
LG