Ndërlidhjet

BEJRUT


Gjenerali Francois al-Hajj është në mesin e katër të vrarëve nga shpërthimi i fuqishëm në Bejrutin perëndimor. Ai vdiq nga shpërthimi në paralagjen Baabda, ku ndodhet pallati presidencial i Libanit. Raportohet se gjenerali al-Hajj ishte kandidat për ta zëvendësuar komandantin e armatës libaneze, Michel Suleiman, për të cilin pozita dhe opozita janë pajtuar që të zgjedhet president i ri i Libanit.
XS
SM
MD
LG