Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut ka njoftuar se shpërthimet e sinkronizuara të makinave bomba sot në Amara kanë shkaktuar shumë viktima. Ministri i brendshëm irakian, Abdul-Karim Khalaf, tha se nga dy shpërthime janë vrarë 27 vetë dhe 151 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG