Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Mbrojtjes Robert Gates u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që të plotësojnë mungesën e trupave, pajisjeve dhe resurseve në Afganistan. Në një seancë dëgjimore në Komitetin e shërbimeve të armatosura në Dhomën Përfqaqësuese, zoti Gates tha se ai është i frustruar për shkak se aleatët ngurrojnë të zotohen për resurse shtesë.
XS
SM
MD
LG