Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut ka njoftuar se nga tri shpërthime të koordinuara të makinave bomba sot në Amara janë vrarë së paku 40 vetë dhe 150 janë plagosur. Amara, që është qyteti më i madh në provincën irakiane, Maysan, nuk ka trupa të jashtme pasi Britania në muajin prill e ka dorëzuar përgjegjësinë për kontrollin e sigurisë te trupat irakiane.
XS
SM
MD
LG