Ndërlidhjet

MOSKË


Sipas disa raporteve lideri rus në opozitë, Garry Kasparov ka dhënë dorëheqje për garë presidenciale duke akuzuar për trysni të ushtruar nga autoritetet. Dy zëdhënës të Kasparovit Denis Bilunov dhe Marina Litvinovich u kanë thënë mediave perendimore se fushata ishte e përgatitur nga autoritet ruse të cilat i penguan përkrahesit e Kasparovit në përmbushjen e hapave ligjor për të dalë në balotazh i paraparë për 2 mars 2008. Sot është afati i fundit për të informuar KQZ-në për datën e takimit për nominimin e kandidateve në zgjedhjet e 2 marsit.
XS
SM
MD
LG