Ndërlidhjet

EDINBURG


Sekretari amerikan i mbrojtjes Robert Gates, po zhvillon takime me zyrtarë të NATO-s për të bërë përpjekje në përforcimin e aleancës në Afganistan. Gates i cili ka vizutuar Afganistanin këtë javë, ka kritikuar dështimin e disa aleatëve të sigurojnë trupat dhe paisjet e premtuara të udhëhequra nga NATO. Dy ditët e bisedimeve në Edinburg do të fokusohen në strategjinë e misionit të aleances veriatlantike në Afganistan.
XS
SM
MD
LG