Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka dënuar vrasjen e gjeneralit libanez dhe e paralajmeroi Sirine kundër nderhyrjes ne Liban. Gjenerali Fransoa Al Haxh i cili duhej te vijë ne krye te armatës, u vra të mërkurën nga shpërthimi i një automjeti bombë.
Bush tha se "sikurse shumë viktima para tij, gjenerali al-Hagj ishte përkrahës i pavarësise së Libanit dhe kundërshtar i ndërhyrjes së Sirisë në punët e brenshme të Libanit".
XS
SM
MD
LG