Ndërlidhjet

MINSK


Shtetet e Bashkuara mund të zgjerojnë sanksionet kundër Bellorusisë, për siç e quajnë ata refuzimin e lirimit të të burgosurve politik, si dhe lirinë demokratike. Shtetet e Bashkuara tashmë kanë imponuar kufizime udhëtimi kundër zyrtarëve të Bellorusisë, përfshirë edhe presindetin Alyaksandar Lukashenka, si dhe ka vënë sanksione kundër kompanisë shtetërore për përpunimin e naftës në Belneftekhim. Ambasadorja Karen Stewart tha sot se masa të reja mund të merren edhe për kompani të tjera shtetërore.
XS
SM
MD
LG