Ndërlidhjet

MOSKË


Lideri opozitar rus, Garry Kasparov, premtoi se do të vazhdojë të luftojë për demokraci në Rusi, megjithse planet e tij për të garuar për president përfunduan për shkak të asaj që ai e përshkroi si presion jo korrekt nga autoritetet.
"Do të vazhdojmë fushatën tonë pasi ajo që na duhet nuk janë dy milionë nënshkrimet e rrejshme dhe pjesëmarrja në këto zgjedhje të manipuluara, por të krijojmë kontaktet me popullin, meqë ndaj shumicës prej nesh autoritetet do të hakmerren", tha Kasparov.
XS
SM
MD
LG