Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Dëshmitarë okularë dhe zyrtarë të spitalit thanë se tre njerëz e kanë humbur jetën dhe të paktën 30 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi që ka ndodhur gjatë një ceremonie funebër në Rripin e Gazës. Nuk dihet nëse mjeti shpërthyes u aktivizua me qëllim apo rastësisht.
Të shtënat dhe fishekzjarret janë formë e zakonshme komemorative në funeralet në Gaza.
XS
SM
MD
LG