Ndërlidhjet

BRUKSEL


Liderët e Bashkimit Evropian janë dakorduar që të dërgojnë mision policor dhe civil në Kosovë, njoftoi presidenca portugeze e BE-së.
"Ne e morëm vendim formal që të dërgojmë misionin Evropian të Politikës së Mbrojtjes dhe Sigurisë në Kosovë", tha kryeministri i Portugalisë, Jose Socrates pas samitit të Bashkimit Evropian në Bruksel.
XS
SM
MD
LG