Ndërlidhjet

BRUKSEL


Rumania tha se nuk do ta njohë shpalljen e njëanshme të pavarësisë së Kosovës. "Bazuar në parimet e integritetit territorial dhe pacënueshmërisë, ne nuk mund ta njohim pavarësinë e njëanshme të Kosovës", u tha gazetarëve presidenti rumun Traian Basescu në samitin e liderëve të BE-së në Bruksel.
XS
SM
MD
LG