Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti pakistanez, Pervez Musharaf ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme, që u vendos gjashtë javë më parë.
Vendosja e gjendjes së jashtëzakonshme u bë pas protestave kundër Musharafit, kryesisht nga punonjësit e sistemit gjyqësor dhe mbështetësit e tyre. Atë botë vendimi i Musharafit u prit me kritika nga bashkësia ndërkombëtare.
Heqja e gjendjes së jashtëzakonshme vjen në prag të zgjedhjeve parlamentare që do mbahen më tetë janar.
XS
SM
MD
LG