Ndërlidhjet

BRUKSEL


Britania dhe Rusia kanë shkëmbyer kritika të ashpra pas vendimit të Moskës për mbylljen e zyrave rajonale të Këshillit Britanik. Ky i fundit merret me përhapjen e gjuhës dhe kulturës britanike në botë.
Ministri i jashtëm rus, Lavrov tha se Britania po shkelte ligjin ndërkombëtar dhe po nëpërkëmbte marrëdhëniet diplomatike.
Kryeministri britanik, Gordon Brown tha se Rusia do të përballet me përgjigjen e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG