Ndërlidhjet

XHAKARTË


Agjensia Meteorologjike dhe Gjeografike e Indonezisë njofton për një tërmet me intensitet-magnitud prej 7.1 ballë që goditi pjesën lindore të Indonezisë. Qendra Seizmologjike Gjeologjike ne SHBA ka regjistruar një tërmet prej 6.5 ballësh.
Nuk ka njoftime dëmet dhe viktimat. Epiqendra e tërmetit parashihet të jetë në provincën Maluku, rreth 2.700 kilometra ne jug te kryeqytetit Xhakarta te Indonezisë.
XS
SM
MD
LG