Ndërlidhjet

SULEJMANIA


Forcat ajrore të Turqisë kanë bombarduar sot në mëngjes fshatra në brendi të Irakut verior në kuadër të fushatës kundër guerilëve kurdë. Sulmet në malet Kandil janë konfirmuar nga ushtria turke dhe nga pala kurde. Mësohet për një grua të vrarë.
Malet Kandil në veri të Irakut janë pikëmbështetje e guerilëve të Partisë Punëtore të Kurdistanit që lufton për vetëqeverisje të territoreve të banuara me kurdë në juglindje të Turqisë.
XS
SM
MD
LG