Ndërlidhjet

BISHKEK


Në Kirgizi sot u mbajtën zgjedhjet parlamentare. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve tha se anë votime dolën afro 61% e zgjedhësve. Partia Akjol e presidentit Kurmanbek Bakiev u ballafaqua me partinë socialdemokrate dhe me partinë Meken.
Lideri i partisë Socialdemokrate, Atambaev tha sot se procesi i zgjedhjeve karakterizohet me "intriga dhe jokorrektësi". Politikanë nga disa parti kanë thënë se ka pasur raste të parregullësive të gjëra në votimet e sotme.
XS
SM
MD
LG