Ndërlidhjet

PRAGË


Shefi i diplomacisë çeke Karel Shvarcenberg ka deklaruar se nuk do ti pengonte nëse radari i mburojës raketore amerikane ne Çeki do të ishte i drejtuar kundër Rusisë.
"Mua nuk do të më pengonte. Do tu pengonte rusëve. E dimë se radarët rusë e mbulojnë territorin tonë dhe ata na vëzhgojnë, ndërsa u pengon kur dikush i vëzhgon ata", ka thënë Shvarcenberg për të përditshmën Hospodarske Novine.
XS
SM
MD
LG