Ndërlidhjet

PARIS


Në Paris mbahet konferenca ndërkombëtare për ndihmë palestinezëve, ku marrin pjesë përfaqësues nga 90 vende. Pritet që konferenca të grumbullojë rreth 6 miliardë dollarë për qeverinë palestineze të presidentit, Mahmoud Abbas. Departamenti i Shtetit tha dje se Shtetet e Bashkuara janë zotuar për më shumë se 550 milionë dollarë.
Takimi i sotëm pason konferencën në Annapolis, ku rifilluan bisedimet paqësore ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG