Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin ka rënë dakord të pranojë postin e kryeministrit nëse Dimitri Medvedev fiton zgjedhjet presidenciale në mars të 2008.
"Nëse populli ynë ia jep votën e besimit Dimitri Medvedvit duke e zgjedhur atë si presidentin e ri, unë do jem i gatshëm të vazhdoj punën, në këtë rast si kreu i qeverisë ruse, pa ndryshime në pushtetin e presidentit dhe qeverisë", tha Putin në kongresin e partisë së tij.
XS
SM
MD
LG