Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Plani i paqes për Kosovën është pavarësia e mbikqyrur në përputhje me Planin Ahtisaari", tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Tom Casey duke komentuar propozimet e ministrit të jashtëm rus për një plan të ri paqeje për Kosovën.
"Ne presim zhvillimin e debatit në Këshillin e Sigurimit, por pozicioni ynë për Kosovën është i qartë. Është e rëndësishme dhe e përshtatshme që të lëvizim përpara drejt pavarësisë së mbikqyrur", tha Casey.
XS
SM
MD
LG