Ndërlidhjet

KIRKUK


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice po zhvillon një vizitë të paparalajmëruar në Irak. Ajo gjendet në qytetin verior të Kirkukut ku do takohet me udhëheqësit e bashkësive kurde, sunite, shiite, të krishterëve dhe turkmenëve në këtë rajon.
Pritet që ajo të kërkojë nga krerët e bashkësive në Irak të shtyjnë përpara procesin e pajtimit ndëretnik.
XS
SM
MD
LG