Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush tha se dërgesa e Rusisë me karburant bërthamor në Iran mund të ndihmojë përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për të detyruar Iranin të heqë dorë nga programet për pasurimin e uraniumit.
Zyrtarët iranianë kanë përsëritur dhe pas marrjes së dërgesës ruse se Teherani nuk synon t'i japë fund programeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG