Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 40 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 100 udhëtarë janë plagosur kur një tren udhëtarësh doli nga binarët në Pakistan. Treni udhëtonte nga Karachi në Lahore, në çastin kur 14 nga 16 vagonët dolën nga binarët.
XS
SM
MD
LG