Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit ka miratuar zgjatjen e mandatit të forcave të jashtme të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në Irakedhe për një vit, ashtu siç kërkohej nga Iraku. Ambasadori irakian, Hamid al-Bayati tha se Iraku u është mirënjohës vendeve mike, që ndihmuan të lirohen nga Saddam Husseini por, tha se "qeveria dhe populli irakian, nuk e dëshirojnë praninë e forcave të jashtme asnjë ditë më gjatë se sa që ato janë të nevojshme".
XS
SM
MD
LG