Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i departamentit amerikan të shtetit, Sean McCormack mbrëmë vonë në Uashington foli edhe për statusin e Kosovës:
- Në mënyrë të vazhdueshme, Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të besojnë se rruga për të ecur përpara është nëpërmjet të implementimit të bazave të Ahtisarit, përfshirë, së paku fillimisht, pavarësinë e mbikëqyrur ndërkombëtarisht për Kosovën, u tha Sean MecCormack gazetarëve. Ai mëtutje u shprehë se "të gjithë popujt e Ballkanit meritojnë të jetojnë në paqe, meritojnë ti arrijnë vizionet e tyre evro atlantike dhe që të jenë pjesëmarrës të plotë në çështjet evropiane".
XS
SM
MD
LG