Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata për krime të luftës e ka liruar Sinan Morinën, i cili akuzohej për vrasjen e 8 civilëve serb gjatë luftës në Kosovë me 1998.
Morina i cili u arrestua në vitin 2006 në Mal të Zi dhe u ekstradua në Serbi, akuzohej për "dëbim, burgosje, torturë, dhunim dhe vrasje të 8 civilëve serbë".
Gjykatësit thanë se nuk ka prova të mjaftueshme që 35 vjeçari Morina të ketë qenë i ndërlidhur me rastin.
XS
SM
MD
LG