Ndërlidhjet

HAMBURG


Ish kampionja e botës në tenis Steffi Graf, ndërton një qendër mjekësore në Gjermani për t'i ndihmuar fëmijët e traumatizuar nga lufta apo që kanë mbetur pa shtëpi. Burimet mjekësore në Hamburg u thanë mediave lokale se fondacioni i Graf, "Fëmijët e Ardhmërisë", do ta kompletojë ndërtesën vitin e ardhshëm dhe aty do të trajtohen 300 fëmijë në vit.
XS
SM
MD
LG