Ndërlidhjet

PESHAWAR


Një sulmues i dyshuar vetëvrasës ka vrarë rreth 50 veta në xhaminë brenda kompleksit të ish ministrit të brendshëm pakistanez, Khan Sherpao. Njoftohet
se Sherpao, ish anëtar i qeverisë së presidentit Musharraf, shpëtoi pa lëndime dhe është i sigurtë. Zyrtarët thonë se numri i të vrarëve mund të rritet, ndërsa korrespondenti i Radios Evropa e Lirë njoftoi se të paktën 100 njerëz janë plagosur.
XS
SM
MD
LG