Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetëvrasës ka shkaktuar vdekjen e katër policëve dhe të një civili, si dhe plagosjen e tetë personave të tjerë. Policia njoftoi se sulmuesi e hodhi në erë automjetin e tij para një stacioni policie në jugperëndim të Bagdadit.
Sulmet e kryengritësve në Irak shënuan rënie në gjashtë muajt e kaluar, por javët e fundit militantët disa herë i kanë sulmuar patrullat e policisë.
XS
SM
MD
LG