Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian i bëri thirrje Rusisë ta rishikojë kërkesën për mbylljen e zyrave të Këshillit Britanik në dy qytetet e Rusisë. Blloku 27-anëtarësh shprehu shqetësime rreth vendimit të autoriteteve ruse për mbylljen e zyrave rajonale të Këshillit Britanik, i cili promovon kulturën britanike në botë.
Marrëdhëniet e Londrës dhe Moskës u përkeqësuan ashpër që kur Aleksandr Litvinenko, një kritik i Kremlinit, u helmua vitin e kaluar në Londër.
XS
SM
MD
LG