Ndërlidhjet

KABUL


Kryeministri i Australisë Kevin Rudd ka përfundur sot vizitën e tij në Afganistan, ku ka theksuar përkushtimin e vendit të tij në përpjekjet ndërkombëtare për ta mposhtur terrorizmin në Afganistan. Ai ka takuar presidentin Hamid Karzai, dhe gjeneralin amerikan Dan NcNeill i cili komandon forcat e NATO-s në këtë vend. Afro 1000 trupa australiane shërbejnë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG