Ndërlidhjet

STAMBOLL


Aeroplanët luftarkë turk kanë bombarduar sot caqet e rebelëve kurdë në veri të Irakut. Ushtria turke është zotuar në deklaraten e saj se do të vazhdojë operacionet në të dy anët e kufinjëve të Turqisë dhe Irakut "pa marrë parasysh çfarë janë kushtet". Ushtria turke tha se ata do të vazhdojnë operacionet edhe në të ardhmën.
XS
SM
MD
LG