Ndërlidhjet

BAGDAD


Një bombë-vrasëse u përplas sot në automjetin me eksploziv në pikëkontrollet kyqe të ushtrisë dhe policisë irakiane në perëndim të Bagdadit. Zyrtari për siguri në Irak tha se nga sulmi në kryeqytetin fqinjë Al-Ghazaliyah janë vrarë 2 policë, një ushtarë dhe një civil. 6 persona të tjera, prej tyre 2 ushtarë, 3 policë dhe një civil janë lënduar nga shpërthimi, tha ai.
XS
SM
MD
LG