Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq deklaroi sot se është i mirëseardhur çfarëdo propozimi për vazhdimin e bisedimeve për statusin e Kosovës, që duhet të sjellë zgjidhje stabile dhe paqësore. Ai e vlerësoi si "qëndrim të mirë" deklaratën e ministres greke Dora Bakojani, se nuk janë shterrur përpjekjet diplomatike, para se njëanshëm të shpallet pavarësia e Kosovës.
XS
SM
MD
LG