Ndërlidhjet

BAQUBA


Policia irakiane tha se persona të armatosur i kanë zënë pritën një autobusi dhe kanë rrëmbyer 14 udhëtarë shiitë, përfshirë gra dhe fëmijë. Incidenti ka ndodhur në veri të qytetit Baquba në krahinën Diyala.
XS
SM
MD
LG