Ndërlidhjet

ROMË/BETLEHEM


Krishterët në gjithë botën po festojnë Krishtlindjet. Në Betlehem në Bregun Perëndimor, qyteti biblik që njihet si vendlindja e Krishtit mijëra besimtarë morrën pjesë në meshën e mesnatës.
në Romë Papa Benedekti i XVI-të mbajti një meshë të posacme në kishën e Shën Pjetrit, meshë që u ndoq nga pelegrinë nga e gjithë bota.
Papa kërkoi nga njerëzit të gjejnë kohë dhe hapësirë për Zotin.
XS
SM
MD
LG