Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia pret që eksporti i armëve gjatë vitit 2007 të kapë vlerën e përgjithshme prej 7 miliardë dollarësh.
Që nga viti 2000 Rusia ka arritur që çdo vit të dyfishojë eksportin e armëve.
Kjo u bë e ditur nga zëvendëskryeministri i parë rus dhe ish ministri i mbrojtjes Sergei Ivanov.
XS
SM
MD
LG