Ndërlidhjet

ANKARA


Ushtria turke tha se 175 rebel kurdë janë vrarë me 16 dhjetor gjatë sulmeve të ashpra ajrore në veri të Irakut. Turqia, anëtare e NATO-s, tha se ka ndërmarrë ofenzivë kundër Partisë Punëtore Kurde, pasi pranoi informata dhe miratimin nga Shtetet e Bashkuara. Zyrtarët irakianë thonë se sulmet ajrore turke shkelin sovranitetin irakian.
XS
SM
MD
LG