Ndërlidhjet

BAXHI


Dy bomba vetëvrasëse kanë lënë të vrarë sot 33 persona. Një kamion bombë ka eksploduar afër kompleksit rezidecial në qytetin Baxhi, në veri të Bagdadit, duke vrarë 23 persona, shumica prej tyre civilë, dhe duke lënduar 77 të tjerë. Ushtria amerikane njoftoi se 10 persona janë vrarë dhe 5 të tjerë u lënduan kur bomba vetëvrasëse shpërtheu gjatë funeralin në varrezat e qytetit Dijala.
XS
SM
MD
LG