Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet në Afganistan thanë se 2 shtetas të huaj janë arrestuar se kanë paraqitur kërcënim për sigurinë kombëtare. Identiteti, nacionaliteti dhe detajet e arrestimit nuk janë dhënë. Zyrtarët e sigurisë thanë së "arrestimi u bë së voni" dhe të arrestuarit janë duke u marrë në pyetje. Agjensitë lokale të lajmeve raportuan se të arrestuarit e huaj ishin "evropianë të rangut të lartë që punojnë për agjensitë ndërkombëtare në Afganistan.
XS
SM
MD
LG