Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti afgan Hamid Karzai ka mbërritur sot në Pakistan për të diskutuar gjendjen e sigurisë dhe të terrorizmit. Ai do të takohet me presidentin pakistanez Pervez Musharaf dhe kryeministrin Mohamed Mian Soomro. Gjatë takimit, Musharaf dhe Karzai pritet të diskutojnë për grupet ekstremiste të talebanëve, Al-Kaidas dhe grupeve të tjera muslimane të cilat kanë kontrolluar pjesët përgjatë kufirit afgano-pakistanez.
XS
SM
MD
LG