Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e shpërndarë të 17 meshkujve janë gjetur në provincën Dijala, në verilindje të Bagdadit. Ushtria irakiane tha sot se trupat janë gjetur në qytetin afër kryeqytetit provincial të Bakubas. Dijala dhe provincat veriore janë bërë pjesët më të dhunshme të Irakut në mujat e fundit.
XS
SM
MD
LG