Ndërlidhjet

KABUL


Dy të huajt që punojnë për Kombet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian janë larguar nga Afganistani. Kabuli i dëboi Michael Semple dhe Marvin Patterson pasi i akuzoi se kanë kërcënuar sigurinë e shtetit meqë janë takuar me kryengritësit talebanë.
Në Nju Jork, Kombet e Bashkuara kanë mohuar se zyrtarët, njëri britanik dhe tjetri irlandez, kanë biseduar me talebanët, dhe thanë se nuk ka baza për dëbimin e tyre.
XS
SM
MD
LG