Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush tha se vrasja e lideres opozitare në Pakistan, Benazir Bhutto, ishte kryer nga "vrasësit ekstremistë, që po përpiqen ta shkatërrojnë demokraci në Pakistan".
Ai kërkoi nga Pakistani që të vazhdojë me zgjedhjet e planifikuara parlamentare.
- Ne qëndrojmë me popullin e Pakistanit në luftën kundër forcave të terrorit dhe ekstremizmit. Ne kërkojmë nderim për Benazir Bhuton duke vazhduar me procesin demokratik, për të cilin ajo me trimëri e dha jetën, tha presidneti Bush.
XS
SM
MD
LG