Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pas vrasjes së lideres opozitare, Benazir Bhutto, ish kryeministri Nawaz Sharif shpalli se partia e tij do t'i bojkotojë zgjedhjet parlamentare të parapara për 8 janar.
Zoti Sharif tha se pas vrasjes së Benzair Bhuttos "mbajtja e zgjedhjeve të lira dhe korrekte nuk është e mundshme".
Ai poashtu bëri thirrje për një grevë më 28 dhjetor dhe i ka bërë thirrje presidentit Musharraf që të japë dorëheqje të menjëhershme për, siç tha ai, "ruajtjen e Pakistanit".
XS
SM
MD
LG