Ndërlidhjet

KOLOMBO


Azia e shënon përvjetorin e tretë të katastrofës së tsunamit me ceremoni dhe komemoracione në Indonezi, Tajlandë dhe Sri Lanka. Të paktën 250 mijë njerëz vlerësohet se e humbën jetën kur tërmeti prej 9.0 ballë të Rihterit shkaktoi tsunami më 26 dhjetor, 2006. Më shumë se gjysma e viktimave ishin nga provinca Aceh në Indonezi.
XS
SM
MD
LG